O nás

Náš tým

Náš tým je složen z odborníků z oblasti psychologie, adiktologie, psychiatrie a dalších oborů. Většina z našich zaměstnanců má více než 20 let zkušeností ve svých specializacích a v práci se závislostmi, které sbírali ve státních, neziskových i jiným soukromých zařízeních.

V Centru Alkos jsem strávila 6 týdnů a mohu říci, že se jedná o vynikající zařízení. Přístup ke klientům je velmi individuální, vstřícný a přátelský. Ve skupině se diskutuje zcela otevřeně a upřímně, jako mezi přáteli, kteří jsou na „jedné lodi“, tedy mají podobné zkušenosti. celý text
Tým terapeutů a konzultantů je velmi pestrý, takže si v terapii každý najde cestu, která mu nejlépe vyhovuje a pomáhá. Prostředí vily v Kunraticích je příjemné, krásný starý dům, v němž se člověk velmi záhy začne cítit jako doma, kolem zahrada, za zády lesopark. V rámci pobytu má každý dost času sám na sebe, na přemýšlení a pátrání po hlubších pravdách v sobě samém, s možností kdykoli požádat o pomoc či radu kohokoli z terapeutů. Celý program je založen na vzájemné důvěře, podpoře a pochopení a to jak v rámci stacionáře, tak třeba i po zbytek života. Celému týmu centra Alkos patří můj obdiv a velký dík za vše, za pomoc a podporu a s potěšením mohu říci, že na alkohol nemám ani pomyšlení. Jen pozor! Přes veškerou snahu se nejedná o „továrnu na zázraky“, největší kus práce je vždy na každém z nás.

Krišpína

Zakladatelka a Peer konzultantka

Michaela Duffková sama před 6 lety prošla léčbou závislosti na alkoholu, což byl první impuls, začít pomáhat lidem, prostřednictvím sdílení vlastních zkušeností a trnité cesty do a ze závislosti na blogu Zápisník alkoholičky. Protože ale viděla v léčbě svojí i v léčbě dalších lidí se stejným problémem nedostatky, které chtěla změnit, začala se o adiktologii a problematiku léčby zajímat intenzivně a poté, co její otec bohužel při čekání na vlastní nástup léčby nevydržel dlouhou čekací dobu a rozhodl se spáchat sebevraždu Michaela naplno rozjela projekt vedoucí k otevření centra.

Michaela proto spojila zkušenosti odborníků napříč adiktologií, psychiatrií, psychologií, se zkušeností lidí, kteří prošli různými druhy léčby závislosti, od ambulantní, přes ústavní, komunitní ve státním i soukromém sektoru a vzniknul unikátní program léčby, kterou dnes Centrum Alkos svým klientům nabízí a díky kterému je i úspěšnost léčby velmi vysoká a dlouhodobá. Samozřejmostí je pro Michaelu a její tým, přistupovat ke každému klientovi individuálně, dle jeho potřeb a obtíží, s jakými přichází, vždy s maximální součinností všech členů týmu – tedy adiktologů, psycholgů a lékařů. Anonymita a diskrétnost je pro všechny v Centru Alkos prioritou.

Knihy

Zakladatelka Alkos centra Michaela Duffková napsala o svém boji s démonem alkoholu dvoudílnou knihu na základě svého blogu Zápisník alkoholičky, oceněným cenou Magnesia Litera. Nákupem podpoříte naše Centrum Alkos pro boj se závislostmi.

Zápisník alkoholičky

Zápisník abstinentky

Naše prostory

Jsme místem, kde je individuální přístup ke klientovi a jeho problému základ! Klienti k nám přijíždí z celé české a slovenské republiky díky nabídce komplexního řešení jejich situace se závislostí či jinou psychickou nepohodou.Anonymita a pocit bezpečí klienta je pro nás prioritou. Díky jedinečnému konceptu, který je vytvořen na základě zkušeností lidí, kteří sami prošli.

Mluvili o nás

Aktuálně

Abstinující alkoholik to má v Česku těžké, pití je tu sport.

DVTV

Alkoholičkou opovrhujeme, ale být abstinentka se u nás nenosí.

Expres

Tragédie: Táta kvůli alkoholu spáchal sebevraždu.

iDnes

Duffková: Pití už jsem sama nedokázala zastavit

Hospodářské noviny

Začala jsem skleničkou, rychle jsem přešla na lahev a dvě.

Reflex

Myslela jsem, že umřu, boj s alkoholem je na celý život.

Český rozhlas

Zápisník alkoholičky: V Česku je bohužel divné nepít.

Show Jana Krause

Blogerka Michaela Duffková v Show Jana Krause.